LED AYDINLATMA

LED NEDİR?

LED Aydınlatma Teknolojisi,enerji tasarruflu aydınlatmada  en son teknolojidir. LED ‘Işık Yayan Diyot’, elektriği  ışığa dönüştüren yarı iletken cihaz anlamına gelir. LED aydınlatmanın düşük enerji tüketimi ve uzun ömrü sayesinde geleneksel aydınlatmaya göre çok daha ekonomiktir.

LED Aydınlatma Sistemleri Nasıl Çalışır?

Işık saçan diyotlardan oluşan LED  sistemlerin temelinde elektriğin ışığa çevrilmesi söz konusudur. Işık kaynağı küçük görünse de (Farklı ebatlarda pek çok LED bulunmaktadır.) çevresindeki yansıtıcılar sayesinde ciddi bir noktasal etki sergilemektedir.Temel renkler olan Kırmızı, mavi ve yeşilin belli oranlarda karıştırılmasıyla farklı renkte LED aydınlatma elde edilebilir.

Karbondioksit salımı yok denecek kadar az olan LED, çevre dostu bir aydınlatma teknolojisidir. Üstelik LED lamba ve armatürlerin yapısında cıva gibi ağır maddeler ve halojen gazlar bulunmadığı için, kullanım süreleri dolduğunda bile doğaya zararları yoktur.Uzun çalışma ömrü ve darbelere karşı dayanıklı yapısı sayesinde bakım gerektirmeyen LED aydınlatma ürünleri, özellikle müdahale edilmesi zor alanlarda mükemmel çözümler sunar.

Evde ya da ofisinizde, günde ortalama 6  saat süre ile 10 adet akkor lamba kullandığınızda;

75 Watt akkor lamba ile;

– Yılda 600 TL tutarında enerji tüketir,
– Her yıl lamba değiştirmek zorunda kalırsınız.

12 Watt LED lamba ile;

– Yılda 92TL * tutarında enerji tüketir,
– İlk yatırım maliyetinizi, bir yıl gibi kısa bir sürede geri alırsınız