DİKKAT : Elektrik Kesintileri için 186 Arayınız.

Right Click to Save Logo

Antalya Solar Güneş Enerji Panelleri

5 sene önce ozzy tarafından yazıldı, kez görüntülendi ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

 

indirSilikon gibi bazı materyaller güneş enerjisini direkt olarak elektrik enerjisine çevirmek gibi bir özelliğe sahiptir. Buna fotovoltaik etkisi denir. Bu konsept solar panel yapımında kullanılarak bazı binaların elektrik üretmesini mümkün hale getirmiştir.

19. yüzyıl da keşfedilen fotovoltaik etkisi, yarı iletken olarak adlandırılan bazı materyallerin güneş ışığını direkt olarak elektriğe çevirebilmesidir. Günümüzde değişik teknolojiler bu efekti yerel olarak optimize ederek solar kollektörler yardımıyla elektrik üretebilirler. Bu güneş gücü elektriği şebekeden bağlantısı olmayan ya da şebekeyi besleyecek şekilde yerel olarak üretilebilir.

Fotovoltaik Etkisi
Klasik fotovoltaik hücreleri genellikle silikondan(yarıiletken malzeme) yapılan elektronik bileşenlerdir. Bu malzeme fotonları(güneş ışınlarının bileşenleri) soğurarak, onların enerjisini elektrik moleküllere(elektron) çevirir. Bu moleküller hücrelerin ön ve arka kısımlarında toplanır.

Burada yaratılan gerilim bir elektrik akımı yaratır. Modüllere ve panellere monte edilmiş hücreler, yeterince yüksek gerilim elde etmek için kendi aralarında da seriler halinde birbirine bağlıdır.

Fotonlar yarı iletken materyalin yüzeyine ulaştığında, enerjilerini elektronlara transfer ederler. Sonradan gelenler hareket halindedir ve böylece güç yaratılmış olur. Elde edilen akım, alınan ışık miktarıyla doğru orantılıdır. Doğru akım daha sonra şebekeyi beslemek üzere inverterlar yardımıyla alternatif akıma çevrilir.

Solar Panel Verimliliği
Güneş panellerinin üretkenliği temelde 3 faktöre bağlıdır:
– Bölgenizdeki günışığı miktarı
– Maske etkisi (çatıdaki gölgeler)
– Çatı açısı ve yönü

Şebekeye bağlı güneş enerjisi sistemi
Entegre olmuş fotovoltaik sistemleri guneşin radyasyonundan doğru akım üretirler.
Inverter doğru akımı alternatif akıma çevirir. Öncesinde ve sonrasında inverter bir anahtar tarafından korumalıdır. Değiştirici!
Akıllı sayaç, paneller tarafından üretilmiş kullanılmayan yeşil enerjiyi dağıtım şirketine geri satmak için güneşten üretilen enerjinin kaydını tutar.
Evin elektrik tüketimi dağıtım şirketi tarafından elektrik sayacı aracılığıyla bildirilir.

Neredeyse bütün kurulu güneş enerjisi sistemleri şebekelere bağlıdır. Güneş enerjisinden üretilen elektrikle şebekeyi besleyerek, enerji karmasındaki yenilenebilir enerji miktarını da arttırmış olurlar. Avrupa standartlarında bizim kendimize belirlediğimiz hedef bu miktarın 2020 yılında %20 olmasıdır.

Bu çözüm bize elektrik depolarken oluşacak dalgalanmalardan da korunmamıza yardımcı olacaktır. Yinede güneş enerjisi kurulum ücretleri yüksek olduğundan Avrupalı devletler geri alımlarda bazı destekler uygulamaktadırlar. Ülkemizde de bu uygulamalar yürürlüğe girmiştir ve güneş yatırımı çekici hale gelmiştir.

Güneş Enerjisi Sistemi Kurulumu
Bazı bölgeler şebekeye bağlanamamaktadır çünkü teknik olarak şebekeyi uzatmak çok karışıktır (dağlar, vs.) ya da böyle bir bağlantının maliyeti çok fazladır. Yinede, bu tarz bölgeler güneş enerjisinin faydalarından aküler yardımıyla yararlanabilirler.

Google Arama Motorunda "Antalya Solar Güneş Enerji Panelleri" Kelimesinde öncü sitemizle sizlere 7 gün 24 saat hizmet Sunmaktayız. Pazar günleri Resmi tatillerde ve Bayramlarda Açığız. Bizleri Google, Yandex ve diğer Arama motorlarında bulmanız ve sizlere en iyi hizmeti sunmak için 0554 272 5939 Yada 0538 593 4440 aramanız yeterli olacaktır.
Etiketler:
 • Site Pingleme:
 • Google Sitemap Pingle - live.com Sitemap Pingle
  Benzer Yazılar
  Tesisat ve Taahhüt
  - Şantiye yönetim kadrosunun belirlenmesi (Şantiye Şefi / Saha Mühendisi) - İş programı hazırlanması - Şantiye mobilizasyonu (İşçi yatakhaneleri, ofis binası ve depo tesislerinin kurulması) - İş programı doğrultusunda iş gücü ve malzeme ihtiyaçlar...
  Yorumlar ( 0 )

  Bu sitede yayınlanan yazılar kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Tüm hakları saklıdır.